Lista aktualności Lista aktualności

[AKTUALIZACJA] PIERWSZY PIONKOWSKI DZIEŃ PSZCZOŁY W "BARTNYM KĄCIE"

Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły - 05.08.2018 roku

Nadleśnictwo Kozienice, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Miasto Pionki, Gmina Pionki wraz z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Domem Kultury w Pionkach, Towarzystwem Rowerowym - Pionki, Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Muzeum Regionalnym w Kozienicach, parafią w Jedlni i Cecylówce oraz PTTK Kozienice zapraszają na Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie, który odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia br.

Razem ożywimy miejsce, które powstało pod wpływem potrzeby przywrócenia pamięci o bartnictwie - jednej z najstarszych form użytkowania Puszczy Kozienickiej. Wśród atrakcji rajd rowerowy, ekspozycja uli, warsztaty dla dzieci, degustacja miodów, leśna i regionalna muzyka. Opowiemy też o naszych działaniach w lasach, w tym o projekcie dotyczącym Leśnych Gospodarstw Węglowych. W czasie wydarzenia św. Tekla wróci wreszcie do Puszczy, około godziny 13.15 odbędzie się poświęcenie kapliczki św. Tekli ustawionej przy „Królewskim Gościńcu”, w pobliżu miejscowości Stoki. Nie zabraknie również innych elementów o charakterze patriotycznym i kulturowym: ok. godziny 13.40 odbędzie się posadzenie dębu „Józef” ku upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski przy kapliczce św. Franciszka, a o godzinie 14.00 polowa msza święta w „Bartnym Kącie”, gdzie również zaplanowana jest zasadnicza część imprezy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Matysiak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i liczymy na dobrą pogodę!

 

Na poniższej mapce oznakowano miejsca w/w wydarzeń.

 

Program imprezy plenerowej:

13.15 - poświęcenie kapliczki św. Tekli

13.40 - posadzenie dębu „Józef” przy kapliczce św. Franciszka

14.00 - polowa msza św.

15.15 - otwarcie ekspozycji: pszczelarstwo, Leśne Gospodarstwo Węglowe i inne

15.30 – koncert zespołu sygnalistów

16.00 – występ zespołu muzycznego

17.30 – poczęstunek

19.00 – zakończenie imprezy

 

 

 


REGULAMIN rajdów rowerowych w dniu 05.08.2018 r.
w ramach „Pierwszego Pionkowskiego Dnia Pszczoły”
w BARTNYM KĄCIE

Organizatorami Rajdów Rowerowych jest Miasto Pionki i Gmina Pionki wraz z współorganizatorami imprezy. Jeżeli Organizatorzy poszczególnych rajów nie wprowadzą własnych regulaminów, to prosimy o kierowanie się następującymi zasadami:

 1. Każdy uczestnik przed startem w rajdzie rowerowym ma obowiązek zapoznać się z regulaminem. Udział w rajdzie oznacza akceptację regulaminu i nie wymaga pisemnego potwierdzenia.
 2. Rajdy rowerowe rozpoczynają się w punktach: Ogródek Jordanowski w Pionkach, przy „Karczmie u Suchego” w Augustowie, kościół w Jedlni Kościelnej,
 3. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkie osoby, dzieci i młodzież do 18 roku życia pod opieką osoby dorosłej. Opiekun ponosi pełną odpowiedzialność za podopiecznego.
 4. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów poruszania się po drogach, zasad bezpieczeństwa i wykonywania poleceń organizatorów dotyczących organizacji rajdu.
 5. Zaleca się używanie kasków oraz kamizelek odblaskowych.
 6. Uczestnicy rajdów wyrażają zgodę na utrwalanie i publikację wizerunku przez Organizatorów w celach promocyjnych i archiwalnych.

 

ZASADY ZACHOWANIA UCZESTNIKÓW RAJDU

Rajd nie jest wyścigiem, więc ściganie się jest zabronione.
Rajd odbywać się będzie przy nieograniczonym ruchu drogowym, uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego, wobec czego uczestnicy rajdu zobowiązani są do:

 1. Przestrzegania Regulaminu Rajdu oraz obowiązkowego podporządkowania się decyzjom kierownictwa rajdu oraz poleceniom osób kierujących ruchem.
 2. Posiadanie sprawnego technicznie roweru, wyposażonego zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 3. Poruszanie się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Jadąc w kolumnie należy zachować odległość między rowerami 3-5 m.
 4. Każdy uczestnik rajdu zobowiązany jest do jazdy w równym tempie dostosowanym do prędkości innych uczestników, przy zachowaniu ostrożności, należy jechać równo i spokojnie w szyku.
 5. Każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony z upewnieniem się o możliwości bezpiecznego jego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany.
 6. Podczas postoju nie należy tarasować drogi. Postoje należy organizować poza jezdnią, na parkingu, łące lub polanie.
 7. Uczestnicy biorą udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność.

Uwaga: Na wszelki wypadek prosimy zabrać kurtki lub peleryny przeciwdeszczowe.