Asset Publisher Asset Publisher

Kolarskie emocje w lasach Nadleśnictwa Kozienice

W niedzielę 23 lipca odbyła się kolejna edycja Lotto Poland Bike Marathon, w której uczestniczyło 650 osób, które ścigały się na rowerach po wyznaczonych trasach w lasach Puszczy Kozienickiej.

Stadion Miejski w Kozienicach zamienił się w miasteczko rowerowe, które od wczesnych godzin rannych tętniło życiem - tu organizatorzy zlokalizowali start i metę wyścigów. Wyścigi rowerowe odbywały się w różnych kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 2 do 4 lat, następnie 5 i 6 latki, a o godz. 11.15 wystartowała młodzież z roczników 2003-2011 na dystansie FAN, emocje były ogromne, tak dla dzieci jak i rodziców.

O godz. 12.30 wystartowali zawodnicy na dystansie MINI i MAX(69 km). Trasy rowerowe wiodły szlakami Puszczy Kozienickiej, jednak „ciężkie" tego dnia powietrze i wilgotny miejscami teren po obfitych opadach deszczu sprawiał zawodnikom nie małe trudności.

Pierwszym na mecie zawodnikiem na najdłuższym dystansie z czasem 2 godziny 17 minut 20 sekund był Kamil Kuszmider z TRW MTB Racing, a wśród pań Urszula Luboińska z Trezado Biketires.pl.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody i gratulacje od władz miasta Kozienice oraz zaproszenie na kolejny maraton za rok.